O NÁS

Jsme malá rodinná firma, která začala jako první v České republice již v roce 1999 tkát šátky na nošení dětí.
Vytváříme vlastní autorské vzory, do kterých jsou zatkány naše vzpomínky, zkušenosti a zážitky. Na návrzích pracujeme pečlivě a tak dlouho, dokud nejsou podle našich představ. Vznikají tak vlastně malá umělecká díla, která si nesou nejen unikátní příběh, ale i něco z nás.
Jako první „šátková“ firma v ČR, a jen v pořadí pátá na světě, jsme bezesporu průkopníky nošení dětí a tzv. kontaktního rodičovství. Stáli jsme u zrodu šíření nošení dětí. A nebyly to lehké začátky – představovali jsme nošení laické i odborné veřejnosti, vysvětlovali jeho výhody, pořádali kurzy nošení po celé republice a dělali vše proto, aby se myšlenka uspokojení základní potřeby dítěte na blízký kontakt s rodičem stala přirozenou součástí péče o miminka.
Již od prvních, ručně tkaných šátků, se kterými jsme v roce 1999 začínali, máme dvě klíčová pravidla: kvalita a bezpečnost. Používáme jen kvalitní a zcela nezávadné příze, mnohdy italské, které jsou pro obě tyto vlastnosti vyhlášené. Příze pro naše šátky (a šátkoviny) ale vybíráme i v dalších výhradně evropských zemích. A stejně jako naše šátky podporují vztah rodičů a dětí, i my si v procesu jejich výroby zakládáme na dlouholetých přátelských vazbách.
Nošení se od dob našich prvních (a dnes již doslova legendárních) kousků stalo velmi oblíbené, a tak jsme v roce 2020 rozšířili naši nosící rodinu o nabídku nosítek z vlastních šátkovin. Využili jsme přitom mnohaletou praxi s nošením našich sedmi dětí, i zkušenosti ostatních rodičů. Konečnou podobu nám pomohla doladit Jana, sedlářka a brašnářka. Její zručnost a společné nadšení, stejně jako nám i jí vlastní touha po dokonalosti, nám umožnili připravit řadu elegantních rostoucích i bezpřezkových nosítek.

Jsme nejen rodinná, ale především česká firma. Všechny šátky i nosítka totiž tkáme a šijeme v naší domovině. A kde nás a naše nosící pomůcky zastihnete? Přece v ateliéru Vatanai v Praze na Letné, kde kromě aktuálních kolekcí naleznete ukázky všech šátků, které jsme natkali. A nebo za námi přijďte na některý z regionálních nosících srazů či nosících festivalů.

Těšíme se na setkání,
Jitka a Filip